iBiz distribútor
SunSoft plus s.r.o.
043 / 58 31 100
sunsoft@sunsoft.sk
iBiz kontakt
+421 903 553 704
info@ibiz.sk
http://www.ibiz.sk

iBiz - elektronický obchod po slovensky

Posledné roky minulého storočia sa niesli v znamení rozmachu dot-com spoločností, sľubujúcich užívateľom nevídané online služby a investorom rozprávkové zisky. Po radostných očakávaniach však prišlo tvrdé vytriezvenie – internetová bublina spľasla a realita vo všetkom zaostávala za sľubmi. Nové technológie a webové aplikácie neboli na dostatočnej úrovni, užívatelia neboli pripravení na online obchodovanie a ďalšie služby a investori odmietli ďalej financovať krachujúce spoločnosti.

Dnes je však situácia trochu iná. Technológie dorástli, vyspeli, linky sa zrýchlili a užívatelia si zvykli na online nakupovanie a služby. Obchodníci im vychádzajú v ústrety webovými obchodmi, ako sú kníhkupectvá, predajne elektroniky a podobne. Tento spôsob obchodovania zabezpečujú maloobchodné webové aplikácie typu B2C (business to customer), čo znamená, že obchodník ponúka svoj tovar priamo koncovému zákazníkovi. Aplikácií tohto druhu je aj na slovenskom trhu v súčasnosti dosť, vyznačujú sa spravidla nízkymi cenami a pevne definovaným funkčným rozsahom.

Aké možnosti však majú obchodníci, ktorí chcú prostredníctvom webu obchodovať so svojimi odberateľmi? Tu je situácia zložitejšia. Riešenia tohto typu sa označujú ako B2B, čiže business to business a spravidla sú k dispozícii vo vyšších cenových hladinách, rádovo až v státisícoch korún. Prínosom týchto riešení je však zvýšenie konkurencieschopnosti prostredníctvom jednoduchosti, pružnosti a komfortu obchodného styku pri súčasnom znížení nákladov na tieto činnosti.

Perspektívnym domácim riešením pre veľkoobchody a distribučné spoločnosti je webový obchod iBiz firmy SunSoft. Sprístupňuje malým a stredným firmám za prijateľnú cenu rad vlastností a funkcií podstatne drahších zahraničných B2B systémov. Základnými piliermi systému sú prepracovaný katalóg, komfortný objednávkový systém a univerzálny konfigurátor. Zameranie na B2B je zdôraznené aj ďalším radom funkcií - patria sem najmä partnerské zóny, objednávkové šablóny, či podpora zákaziek v objednávkach. Vítanou službou zo strany výrobcu je možnosť prispôsobiť systém iBiz po vizuálnej aj funkčnej stránke individuálnym požiadavkám obchodníkov.

A praktické skúsenosti zákazníkov? „Naša firma má bohaté skúsenosti s predajom počítačových zostáv a komponentov. V minulosti sme museli s odberateľmi konzultovať takmer každú objednávku, aby si neobjednali zostavu z komponentov, ktoré nie je možné kombinovať. Dnes využívame internetový obchod iBiz s konfigurátorom, ktorý zabezpečuje, že zákazník si vždy objedná funkčnú zostavu. Navyše môžeme zákazníkom pružne pripravovať a meniť online ponuky. Tento systém obchodovania šetrí čas a náklady nám aj našim zákazníkom“ hodnotí výhody riešenia Ing.Milan Hanajík, majiteľ IT firmy H-soft s.r.o.

Elektronický obchod iBiz je používaný na slovenskom trhu od roku 2003 a našiel uplatnenie v rôznych komoditách – od výpočtovej techniky až po donášku pizze. Zákazníkom je k dispozícii v troch prevedeniach – Basic, Standard a Premium v cenách od 15.900 Sk do 60.000 Sk bez DPH.